حضور در نماز جمعه تهران و همه نماز جمعه‌های ایران

اواخر دی ماه سال 1400 بود که یک خبر هولناک، جهان را دچار بهت و حیرت کرد. رژیم خونخوار سعودی یک زندان را که محل تجمع افراد بی‌دفاع بسیاری بود هدف حمله هوایی سنگین خود قرار داد. پس از آن برای گرفتن انتقام شکست‌های مفتضحانه خود در میادین نبرد، مناطق مسکونی بسیاری را در شهرها مورد موشک باران قرار داد و در نهایت هم برای تکمیل این جنایت بزرگ، اقدام به انهدام تأسیسات مخابراتی یمن نمود تا خبر آن به جهانیان منعکس نشود. دیگر نمی‌شد سکوت کرد و با همه توان قیام کردیم. اقدامات متعددی انجام شد؛ کشورهای مختلفی پای کار آمدند تا فریاد حمایت از مظلومین را سر بدهند. هرچند که این اعتراضات با ایران آغاز شده بود، ولی باید قیامی بزرگتر انجام می‌شد. قیامی در شأن ملت بزرگ ایران. با همکاری قرارگاه مردمی پشتیبانی یمن، طرح مسئله با شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی که انجام شد، بسیار استقبال کردند و قرار شد در همه ایران پس از برگزاری نماز جمعه 8 آبان 1401، همه شهرها و شهرستان‌های ایران، اعلام برائت کنند از جنایات آل‌سعود. ( جهت مشاهده سایر اقدامات انجام گرفته در اعتراض به این جنایت به انتهای این صفحه مراجعه کنید.)

در تصاویر زیر، گوشه‌ای فرخوان شهرهای مختلف را برای برگزاری راهپیمایی پس از نماز جمعه را مشاهده می‌کنید. (جهت مشاهده فراخوان در سایت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی، اینجا کلیک کنید.)

فراخوان گروه جهادی اویس قرنی و قرارگاه مردمی پشتیبانی یمن
فراخوان گروه جهادی اویس قرنی و قرارگاه مردمی پشتیبانی یمن

قلب اعتراضات در قلب پایتخت

نماز جمعه، مرکز تحولات نماز جمعه کشور است. به همین دلیل، آقای احمد الشامی، معاون فرهنگی دانشجویان یمنی در ایران به عنوان سخنران پیش خطبه نماز جمعه اقدام به سخنرانی نمود که در فیلم زیر، گزارش فیلم کامل آن را مشاهده می‌کنید.

سخنان پرشور آقای الشامی، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌ها داشت. از رسانه‌های داخلی و خارجی به بازتاب این سخنان پرداختند و حمایت مردم ایران را از یمنی‌ها بازتاب دادند.

اخبار واصله و فضای مردمی نشان می‌داد که مردم ایران با همه توان در حمایت از مردم مظلوم یمن به میدان آمدند.

رسانه سلطنتی ملکه انگلستان، BBC فارسی نیز با تقطیع قسمتی از سخنان آقای الشامی، سعی کرد بهره‌بردای خود را از این اتفاق بکند که نشان می‌داد آنچه که باید به گوش آنها می‌رسیده، رسیده است.پس از نماز تهران، نمازگزاران مانند همه شهرها دست به تظاهرات زدند که گزارش آن در ادامه موجود است.(جهت مشاهده گزارش این برنامه در سایت رسمی مصلا تهران اینجا کلیک کنید.)

گزارش شبکه المسیرة یمن از همبستگی مردم ایران با یمن

گزارش حضور مردم در برخی از شهرهای ایران

شهر اراک
شهر اصفهان
شهر بندرعباس
شهر تهران
نماز شهر زنجان
نماز شهرکرد
نماز شهر کرمان
نماز جزیزه کیش
نماز گرگان
نماز گیلان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

داستان ما

گروهی از دانشجویان ایرانی دغدغه‌مند در حوزه یمن و علاقه‌مند به حمایت از مجاهدان یمنی پس از آشنایی با گروهی از دانشجویان یمنی مقیم ایران، برای ساماندهی هر چه بیشتر حمایت‌های مردمی برای این ملت مبارز، قرارگاه مردمی پشتیبانی یمن را تأسیس کردند.

این مجموعه محفلی برای همگرایی همه نیروها برای پشتیبانی از جبهه مقاومت ملت یمن است.

طراحی شده توسط wordpress021

برگشت به بالا